Historia kobiety niewinnie skrzywdzonej

"Kobieta z blizną" to poruszająca opowieść Katarzyny Dacyszyn, spisana przez Irenę A. Stanisławską

Kobieta z blizną” to poruszająca opowieść Katarzyny Dacyszyn, spisana przez Irenę A. Stanisławską (https://www.taniaksiazka.pl/kobieta-z-blizna-irena-a-stanislawska-p-1317852.html). To nie jest pozycja, którą można oceniać i w jakikolwiek sposób recenzować, to pozycją którą należy podziwiać. W 2016 roku cała Polska żyła wydarzeniami z korytarza sądowego, gdzie stalker przed rozprawą oblał swoją ofiarę kwasem siarkowym. Tą ofiarą była Pani Katarzyna Dacyszyn.

Skrzywdzona

Pani Katarzyn a Dacyszyn była kobietą sukcesu. Znana projektantka mody, osoba niezwykle kreatywna, jak każdy z nas miała pełno marzeń na przyszłość. Z reguły była pogodną, pełną energii kobietą. Najpierw ktoś jej życie zaczął uprzykrzać na odległość, przez internet, ale jak widać to mu nie wystarczyło. W 2016 roku społeczeństwo doskonale znało już pojęcie stalking. To był moment, kiedy w końcu media zaczęły mówić głośno o mowie nienawiści i o tym, że świat internetu jest nią przesycony. Ludziom online wydaje się, że są anonimowi. Nikt jednak nie powinien znosić bezpodstawnego ubliżania. Nikt nie ma prawa, aby krzywdzić innych tylko po to, aby polepszyć sobie humor. Kobieta zdecydowała się zgłosić sprawę na policję. Służbom udało się namierzyć mężczyznę- Roberta W. który tak bardzo chciał uprzykrzyć bohaterce życie. Kiedy w końcu doszło do rozprawy sądowej mężczyzna nie odpuścił. Chwilę przed rozpoczęciem, na korytarzu w obliczu sporej ilości ludzi, postanowił oblać swoją ofiarę kwasem siarkowym, boleśnie ją raniąc i obdarzając bezbronną kobietę bliznami na całe życie.

Z bliznami przez życie

Opowieść Katarzyny Dacyszyn to historia o prawdziwej wewnętrznej walce o siebie, o tym jak pogodzić się z przeciwnościami losu. Życie nieraz funduje nam całkowicie zaskakujące zwroty akcji. To co jest piękne, to to, że kobieta wcale nie odnosi się tylko do problemu, jaki miała ze swoją fizycznością, który zostanie już z nią do końca życia, ale odnosi się też do problemów natury psychicznej. Katarzyna Dacyszyn stara się przekazać, że tylko siłą woli, pozytywnym nastawieniem jesteśmy w stanie podnieść się z życiowych klęsk. Sama bohaterka, opowiadając swoją historię wykazała się ogromną odwagą. Postanowiła opowiedzieć o sobie i o swoich wewnętrznych bliznach, mimo iż one wcale się jeszcze nie zagoiły. Jednak kobieta wciąż walczy o siebie, chce spełniać swoje marzenia, chce nadal być aktywna zawodowo. Jej siła charakteru jest godna podziwu. Pewnie większość z nas już dawno by się załamała, i po takiej tragedii nie potrafiła powrócić do swoich marzeń i pasji. W książce poruszony jest też temat samoakceptacji. Głębokie poparzenia, które spowodowały pokrycie ciała bliznami, które zostaną już z bohaterką na zawsze, jeszcze przez długi czas będą wywoływać łzy i cierpienie. Pogodzenie się z nową rzeczywistością jest bardzo trudne. Dzięki tej opowieści każdy z nas doceni to co ma i uświadomi sobie jak życie bywa ulotne i jak wszystko się może zmienić w przeciągu jednej chwili.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com